Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

5005 Scotch Weld Klej poliuretanowy 310ml

Wysokowydajny, jednoskładnikowy, poliuretanowy klej stworzony by kleić różne rodzaje drewna, w tym te odznaczające się dużą wilgotnością oraz egzotyczne gatunki.

Hylomar M 300ml

Trwale plastyczny środek uszczelniający na bazie poliuretanu. Odporny na szeroki zakres środków chemicznych.

MS Polymer uszczelniacz CZARNY 290ml

MS POLIMER to elastyczny klej i uszczelniacz do uniwersalnego stosowania przy pracach montażowych i konstrukcyjnych.

Uszczelniacz uniwersalny beżowy 310 ml – 50740

Wielofunkcyjny uszczelniacz do spoin pozwala uzyskać stałe, mocne i elastyczne uszczelnienie. Dostępny jest w postaci wkładu i stosowany wraz z pistoletem 08993. Uszczelniacz umożliwia malowanie metodą „mokro na mokro”, co przyspiesza proces uszczelniania. Można go natryskiwać lub wytłaczać.

WPK-2 Klej konstrukcyjny 310ml beżowy

Wodoodporny, jednoskładnikowy klej konstrukcyjny o wysokiej sile klejenia, przenosi obciążenia statyczne i mechaniczne. Przeznaczony jest do klejenia różnych materiałów o gładkich i porowatych powierzchniach.

Kleje poliuretanowe dzielimy na jedno i dwuskładnikowe, a także na elastyczne i sztywne. Różnorodność wariantów klejów poliuretanowych sprawia, że możemy dobrać odpowiedni rodzaj do klejonej powierzchni. Kleje poliuretanowe nadają się do klejenia szkła, metalu, kamienia, ceramiki, drewna, czy plastiku, lecz w przypadku tworzyw sztucznych musimy wcześniej użyć podkładu. Co więcej, klejem poliuretanowym możemy łączyć wyżej wymienione materiały w różnych kombinacjach. Mnogość zastosowań, jakie daje nam klej poliuretanowy umożliwia jego wykorzystywanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, morskim, a także w budownictwie, czy podczas prac montażowych. Aplikacja kleju poliuretanowego jest bardzo prosta, dzięki czemu można go również stosować na dużych powierzchniach.

Zalety i wady klejów poliuretanowych

Kleje poliuretanowe tak jak każde inne produkty posiadają zalety i wady. Do zalet tego rodzaju kleju zaliczymy koszt zakupu, gdyż jest to produkt atrakcyjny cenowo. Co więcej, zaletą kleju poliuretanowego jest szybkość wstępnego wiązania. Jednak całkowity czas wyschnięcia produktu trwa zazwyczaj dobę. Kleje poliuretanowe dwuskładnikowe mogą wyschnąć już w 15 minut, lecz w zależności od grubości warstwy i łączonych materiałów czas ten może się wydłużyć do nawet 48 godzin. Natomiast kleje poliuretanowe jednoskładnikowe wysychają minimum 24 godziny.
Do wad klejów poliuretanowych można zaliczyć konieczność stosowania odpowiedniego podkładu do niektórych materiałów, np. metali lub tworzyw sztucznych. Specjalny podkład jest także wymagany w przypadku powierzchni chropowatych bądź nasiąkliwych. Dodatkowo, stosując klej poliuretanowych przy dużych pracach produkcyjnych konieczne jest założenie odzieży ochronnej oraz zapewnienie sprawnej wentylacji.

Kleje poliuretanowe w WPS

W WPS oferujemy różnego rodzaju kleje przemysłowe, w tym także kleje poliuretanowe. Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów i cechują się wysoką jakością, dzięki czemu są niezwykle odporne na różnego rodzaju czynniki, np. wysokie temperatury. Kleje poliuretanowe to doskonałe uszczelniacze do uniwersalnego zastosowania. Nasz asortyment zawiera kleje poliuretanowe w kolorze czarnym, białym, beżowym, a także kleje bezbarwne, dostępne w wygodnych opakowaniach. Dodatkowo, w naszym sklepie posiadamy klej poliuretanowy przeznaczony do kontaktu z wodą pitną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu WPS. W celu zakupu bądź pomocy przy wyborze odpowiedniego produktu zachęcamy do kontaktu.