Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

E 41 Elastosil Wacker-silikon 310ml

ELASTOSIL E41 TRANSPARENT to płynny, jednoskładnikowy kauczuk silikonowy o doskonałych właściwościach mechanicznych, utwardzający się w temperaturze pokojowej pod wpływem wilgoci atmosferycznej. Wykazuje doskonałe właściwości mechaniczne, ma dobrą przyczepność do wielu podłoży, w szczególności do utwardzonej gumy silikonowej.

E 43 Elastosil Wacker-silikon 90ml

ELASTOSIL E43 TRANSPARENT to samopoziomujący, jednoskładnikowy kauczuk silikonowy utwardzający się w temperaturze pokojowej pod wpływem wilgoci atmosferycznej. Wykazuje doskonałe właściwości mechaniczne, ma dobrą przyczepność do wielu podłoży, w szczególności stosowany jako klej do utwardzonej gumy silikonowej.

WDB Silikon wysokotemperaturowy 300ml

Nowoczesna masa uszczelniająco-klejąca w kolorze czerwonym. Gwarantuje połączenie trwale odporne na wodę, oleje, smary, słabe kwasy i zasady. Można używać jej do uszczelniania układów odprowadzania dymów i spalin o temperaturze do 300 stopni Celsjusza.

Kleje silikonowe – właściwości

Kleje silikonowe posiadają szereg znakomitych właściwości, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w produkcji i usługach. Wykonane z kauczuku silikonowego, co zapewnia im doskonałą przyczepność do różnorodnych materiałów. Z powodzeniem są wykorzystywane między innymi w elektronice, przemyśle budowy maszyn, budownictwie, motoryzacji, a także produkcji ozdób. Tego rodzaju kleje świetnie współpracują z ceramiką, szkłem, aluminium oraz lakierowanymi powierzchniami. Oprócz tego, możemy nimi kleić tworzywa sztuczne, gdyż uzyskana spoina jest bardzo elastyczna. Dlatego też, kleje silikonowe mogą być wykorzystywane przy klejeniu materiałów narażonych na naprężenia dynamiczne oraz statyczne. Dodatkowo, używając klejów silikonowych nie ma konieczności stosowania środków gruntujących.

Zalety klejów silikonowych

Kleje silikonowe to przede wszystkim łatwość i wygoda ich zastosowania. Jednak tego rodzaju produkty posiadają jeszcze inne zalety. Głównym atutem jest oczywiście wysoka przyczepność do podłoża. Ponadto, kleje silikonowe służące do sklejania tworzyw sztucznych charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury. Warto mieć na uwadze, że kleje te powyżej 250 stopni Celsjusza zwiększają swoją twardość, a tym samym zmniejsza się ich elastyczność. Zastosowanie klejów silikonowych to jedno z najlepszych rozwiązań, gdy klejone materiały posiadają różne współczynniki rozszerzalności temperaturowej, a także są narażone na wibracje.

Rodzaje klejów silikonowych

Kleje silikonowe możemy podzielić na jedno- i dwuskładnikowe. Oba z tych rodzajów klejów utwardzają się w temperaturze pokojowej, jednak klej dwuskładnikowy można także utwardzić w wyższych temperaturach. Kleje silikonowe jednoskładnikowe w trakcie utwardzania wydzielają opary o intensywnym zapachu, dlatego używając go powinniśmy mieć dobrze wentylowane pomieszczenie. W zależności od rodzaju kleju jednoskładnikowego opary te będą różnić się między sobą, np. klej kwasowy wydziela opar kwasu octowego, klej bazowy związki aminowe, natomiast klej neutralny opary alkoholu etylowego bądź metylowego albo tlenki. Wadą kleju jednoskładnikowego jest czas utwardzania, który może wynosić nawet 12 godzin.

Natomiast kleje silikonowe dwuskładnikowe dzielą się na addycyjne oraz kondensacyjne. Utwardzanie silikonu addycyjnego możemy przyśpieszyć przy użyciu katalizatora oraz opóźnić przy pomocy inhibitora. Dodatkowo, czas utwardzenia spoiny możemy regulować poprzez zwiększanie bądź obniżanie temperatury. Jednakże temperaturą wyjściową jest temperatura pokojowa. Klej silikonowy addycyjny znalazł zastosowanie do zalewania elektroniki, za sprawą jego szybkiego utwardzania. Z kolei klej silikonowy kondensacyjny można regulować przy pomocy utwardzacza o mniejszej lub większej reaktywności. Dodatkowo, utwardzanie spoiny można modyfikować poprzez dodawanie określonej ilości utwardzacza do kleju. Klej silikonowy kondensacyjny jest używany w elektrotechnice, elektronice, a także przy produkcji.

Kleje silikonowe w sklepie WPS

W WPS oferujemy różnego rodzaju kleje stosowane w przemyśle. Obok klejów strukturalnych, czy poliuretanowych można znaleźć niezawodne kleje silikonowe. Każdy z naszych klejów silikonowych cechuje się wysoką jakością oraz różnorodnym zastosowaniem. Nasi klienci doceniają kleje silikonowe w szczególności za ich doskonałą przyczepność do podłoży, takich jak: szkło, ceramika, metale, tworzywa sztuczne, jak również utwardzona guma silikonowa. Wysokotemperaturowy klej silikonowy jest odporny nawet do 300 stopni Celsjusza. Posiadamy produkty dostępne w wygodnych do aplikacji opakowaniach o różnej objętości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z klejami silikonowymi w sklepie WPS oraz pozostałym produktami. W celu zakupu produktów zapraszamy do kontaktu.