Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

2125 Filtr przeciwpyłowy klasy P2

Filtry 3M™ 2125 P2R chronią przed cząsteczkami substancji ciekłych i ciał stałych.

2138 Filtr przeciwpyłowy klasy P3

Filtry 3M™ 2138 P3R chronią przed cząsteczkami ciał stałych i cieczy oraz zapewniają dodatkową ochronę przed organicznymi i kwaśnymi gazami. Ponadto, chronią przed parami organicznymi i kwaśnymi gazami poniżej OEL.

5911 Prefiltr przeciwpyłowy klasy P1S

Filtr 5911 chroni przed gazami, parami oraz pyłami. Pasuje do półmasek i masek pełnych 3M™ serii 6000 oraz 7000.

5935 Filtr przeciwpyłowy P3

Filtr cząstek stałych 5935 zapewnia ochronę przed cząstkami substancji stałych i ciekłych.

6035 Filtr przeciwpyłowy klasy P3

Filtr 3M™ 6035 P3R chroni przed cząsteczkami substancji ciekłych i ciał stałych oraz jest wyposażony w dodatkową obudowę ochronną z tworzywa sztucznego dzięki czemu nadaje się do pracy w trudnych warunkach.

6051 Pochłaniacz klasy A1 przeciw gazom i oparom

Pochłaniacz 3M™ 6051 A1 gazów i par, chroni przed parami organicznymi

6055 Filtr do masek BHP klasy A2

Pochłaniacz 3M™ 6055 A2 gazów i par, chroni przed parami organicznymi.

6057 Filtr do maski BHP klasy ABE1

Pochłaniacz 3M™ 6057 ABE1 gazów i par, chroni przed parami organicznymi

6059 Pochłaniacz ABEK1 przeciw gazom

Pochłaniacz 3M™ 6059 ABEK1 gazów i par, chroni przed parami organicznymi. Odpowiedni do półmasek 3M™ 6500 i 7500 oraz masek pełnych 3M™ 6000.

6092 Pochłaniacz A1B1E1K1 P3 R+FORMALDEHYDE

Filtropochłaniacz 3M™ 6092 chroni przed gazami, parami i pyłami

6200 Półmaska rozmiar M serii 6000

Półmaski wielokrotnego użytku z serii 3M™ 6000 są ekonomiczne, proste w obsłudze i wyjątkowo lekkie.

6800 Maska pełna MEDIUM ( EN 136 CL1 )

Maski pełne wielokrotnego użytku 3M™ serii 6000 są proste w obsłudze i wygodne w noszeniu. Maski są dostępne w trzech rozmiarach i zostały wyposażone w system złącza bagnetowego 3M™ pozwalający na podłączanie szerokiego asortymentu lekkich, podwójnych elementów oczyszczających chroniących przed gazami, parami i pyłami, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Praca w warunkach o wysokim stężeniu różnego rodzaju niebezpiecznych substancji, pyłów bądź gazów to miejsce, gdzie konieczna jest ochrona dróg oddechowych. Nie inaczej jest w sytuacji, gdzie temperatura wdychanego powietrza przewyższa dopuszczalne normy. Stosowanie masek ochronnych jest obowiązkowe, jeśli w miejscu wykonywania obowiązków nie są spełnione warunki dla właściwego oddychania. Dlatego, aby nie narażać pracownika na utratę zdrowia bezwzględnie musimy zaopatrzyć stanowisko pracy w odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych. Co więcej, stosowanie środków ochrony dróg oddechowych jest wymagane przez przepisy BHP, więc na pracodawcę spada obowiązek zapewnienia wyposażenia do wykonywania pracy w sposób bezpieczny. Natomiast pracownik musi przestrzegać tych zasad, gdyż praca w wyżej wymienionych warunkach bez zastosowania środków ochrony dróg oddechowych jest zabroniona i niebezpieczna.

Maska ochronna – jaką wybrać?

Maska ochronna to podstawowy środek ochrony dróg oddechowych. W specjalistycznych sklepach oferujących m.in. produkty BHP możemy wybierać spośród wielu masek, np. jednozmianowe półmaski filtrujące, półmaski, maski pełne, czy też posiadające system z wymuszonym przepływem powietrza. Różnorodny asortyment masek może być problematyczny dla wyboru odpowiedniego produktu. Dlatego też, aby wybrać najlepszą maskę musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, maska powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa, gwarantujące ochronę przed dostaniem się niepożądanych substancji do dróg oddechowych. Po drugie, maska powinna być dobrana do panujących w miejscu pracy warunków oraz czasu przebywania pracownika w szkodliwym środowisku. Bardzo ważnym elementem jest również szkolenie w zakresie właściwego dopasowania wybranego środka ochrony do specyfiki konkretnego pracownika. Wybierając maskę ochronną powinniśmy zwrócić również uwagę czy nie ogranicza ruchów, pola widzenia oraz komunikowania się z innymi.

Środki ochrony dróg oddechowych w sklepie WPS

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest stosowanie masek ochronnych w miejscach wymagających zastosowania środków ochrony indywidualnej. W związku z czym, w sklepie WPS posiadamy szeroką ofertę środków ochrony dróg oddechowych. U nas można się zaopatrzyć w specjalistyczne maski, filtry oraz pochłaniacze do masek różnego typu. Nasze produkty cechują się wysoką jakością użytych materiałów i wygodnym użytkowaniem, a co najważniejsze zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w niekorzystnych warunkach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty środków ochrony dróg oddechowych w sklepie WPS. W przypadku chęci zamówienia bądź jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.