Wyświetlanie jednego wyniku

Okulary ochronne bezbarwne 2820

Okulary ochronne 3M™ 2820 to lekkie, stylowe okulary o nowoczesnej konstrukcji, które oferują doskonałą ochronę i nie ograniczają pola widzenia.

W wielu gałęziach przemysłu pracownicy są zobowiązani do noszenia stroju roboczego, w którego skład wchodzą okulary bądź gogle robocze będące podstawowym środkiem ochrony wzroku. Co więcej, wyróżnia się nawet stanowiska pracy, gdzie obowiązek zakładania gogli roboczych wynika z przepisów BHP. Wymóg stosowania środków ochrony wzroku jest ściśle związany z wykonywaną pracą i panującymi warunkami. W zależności od tego, czy będziemy narażeni na czynniki fizyczne, chemiczne lub biologiczne wybierzemy odpowiedni dla siebie produkt. Brak stosowania okularów albo gogli roboczych, a także ich niewłaściwe dostosowanie i użytkowanie może skutkować uszkodzeniem wzroku podczas pracy w niebezpiecznych warunkach. Dlatego nie narażaj siebie lub swoich pracowników na utratę zdrowia i wybierz okulary bądź gogle robocze dopasowane do wykonywanych obowiązków.

Okulary czy gogle robocze?

Okulary ochronne w porównaniu do gogli roboczych różnią się przede wszystkim zakresem ochrony wzroku. Gogle zapewniają skuteczniejszą ochronę wzroku przed niebezpiecznymi odpryskami, czy zanieczyszczeniami w trakcie pracy zarówno z dołu, góry oraz z boków. Dlatego są wykorzystywane tam, gdzie okulary zabezpieczające nie stanowią wystarczającej ochrony. Doskonale sprawdzają się przy obróbce drewna, metali, tworzyw sztucznych, w laboratorium mając styczność z niebezpiecznymi substancjami, a także na budowie. Jednakże w pracach, gdzie ryzyko uszkodzenia wzroku jest mniejsze wybiera się okulary. Okulary zabezpieczające są lżejsze od gogli, a co za tym idzie są bardziej komfortowe w użytkowaniu. A jak wiadomo noszenie gogli roboczych przez 8 czy 10 godzin w pracy może powodować spory dyskomfort.

Rodzaj wykonywanej pracy

Z pewnością wpływ na wybór odpowiedniego środka ochrony wzroku będzie miał rodzaj wykonywanej pracy. Podczas prac ręcznych częściej stosuje się okulary ochronne, gdyż ryzyko uderzenia odłamkiem z dużą siłą jest dość niskie. Jednakże podczas pracy maszynowej, gdzie występowanie odprysków czy odłamków jest bardzo wysokie stosuje się gogle robocze. Gogli używa się również ze względu na chronię części twarzy pracownika, co jest niezwykle istotne w tracie wykonywania prac z użyciem różnego rodzaju maszyn. Oprócz tego, gogle stosuje się również przy pracy z udziałem różnego rodzaju substancji chemicznych, gdzie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju szkodliwe i drażniące opary, a także czynniki biologiczne.

Czym kierować się przy wyborze okularów i gogli roboczych?

Stając przed wyborem okularów lub gogli roboczych powinniśmy się kierować przede wszystkim ich jakością. Ważne jest, aby zapewniały doskonałą ochronę wzroku oraz były wygodne w codziennym użytkowaniu. Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas produkt jest odporny na uderzenia, promieniowanie UV, czy czynniki chemiczne. Dodatkowo, wybierając okulary lub gogle przyjrzyjmy się, czy pole widzenia nie jest ograniczone, ponieważ może to utrudniać wykonywanie obowiązków. Pragnąc kupić produkt wysokiej jakości sprawdźmy również, czy posiada odpowiednie atesty potwierdzające jego bezpieczeństwo.

Produkty ochrony wzroku w sklepie WPS

W sklepie WPS posiadamy doskonałe produkty ochrony wzroku, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Każdy z naszych produktów pochodzi od renomowanych producentów, co potwierdza ich wysoką jakość. Dostępne u nas modele okularów zabezpieczających współgrają z maskami ochronnymi, zapewniając ochronę wzroku podczas pracy w niebezpiecznych warunkach. Odporność na uderzenia, nowoczesna konstrukcja oraz brak ograniczeń pola widzenia to tylko jedne z nielicznych cech, jakie posiadają oferowane przez nas produkty ochrony wzroku.

Zadbaj o zdrowie swoje lub pracowników i postaw na produkty ochrony wzroku w sklepie WPS. W naszym sklepie znajdziesz również produkty chroniące drogi oddechowe, słuch, a także głowę i twarz. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W razie zakupu bądź pomocy przy wyborze odpowiednich produktów zachęcamy do kontaktu.