Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

XL-DS 50x12x6 2S FIN

Ściernice trzpieniowe XL-DS wykonane z włókniny sprasowanej osadzonej na trzpieniu przeznaczone do pracy na szlifierkach prostych i wiertarkach. Koło sprasowane Scotch-Brite™ EXL posiada miękką, elastyczną strukturę, która umożliwia skuteczne wygładzanie, gratowanie i wykańczanie krawędzi stopów metali, tworzyw sztucznych i kompozytów.

XL-DS 76x6x6 2S FIN

Ściernice trzpieniowe XL-DS wykonane z włókniny sprasowanej osadzonej na trzpieniu przeznaczone do pracy na szlifierkach prostych i wiertarkach. Koło sprasowane Scotch-Brite™ EXL posiada miękką, elastyczną strukturę, która umożliwia skuteczne wygładzanie, gratowanie i wykańczanie krawędzi stopów metali, tworzyw sztucznych i kompozytów.

XL-MB 85x50xM14 2A MED

Koła sprasowane Scotch-Brite™ EXL mają miękką, dopasowującą się do powierzchni strukturę, która skutecznie wygładza, gratuje i wykańcza krawędzie stopów metalu, a także wielu tworzyw sztucznych i kompozytów. Dostępny jest szereg stopni twardości i gradacji, zaczynając od bardzo miękkich, stosowanych do zadań wymagających dopasowania się do materiału, kończąc na twardości agresywnej, zapewniającej najmocniejsze szlifowanie i największą trwałość.

XL-MB 85x50xM14 2S FIN

Koła sprasowane Scotch-Brite™ EXL mają miękką, dopasowującą się do obrabianej powierzchni strukturę, która skutecznie wygładza, gratuje i wykańcza krawędzie stopów metalu, a także wielu tworzyw sztucznych i kompozytów. Dostępny jest szereg stopni twardości i gradacji, zaczynając od bardzo miękkich, stosowanych do zadań wymagających dopasowania się do materiału, kończąc na twardości agresywnej, zapewniającej najmocniejsze szlifowanie i największą trwałość.

Ściernice

Ściernice trzpieniowe to elementy wykorzystywane do obróbki wykończeniowej materiałów. Zazwyczaj używane są z wiertarką, mini szlifierką, szlifierką prostą oraz Dremel. Występują w różnego rodzaju kształtach, przez co wykazują szerokie zastosowanie. Wyróżniają się swoją konstrukcją, gdyż są zbudowane z trzpienia, na którym zamontowany jest element roboczy (główka) bądź posiadają gwint pod trzpień. Główka ściernicy może mieć różny kształt i wymiar, co sprawia, że możemy dobrać odpowiednią ściernicę do opracowywanej powierzchni. Wśród ściernic trzpieniowych wyróżniamy między innymi ściernice kulkowe, walcowe, stożkowe, czy tarczowe. Co więcej, ściernice różnią się między sobą materiałem, z jakich zostały wykonane. Na rynku znajdziemy ściernice trzpieniowe wykonane z elektrokorundu szlachetnego, chromowanego oraz węglika krzemu. Materiał, z jakiego wykonana jest ściernica warunkuje jej twardość. Dlatego, jeśli mamy do czynienia z obróbką twardszych materiałów, powinniśmy wybrać twardszą ściernicę.

Ściernice – zastosowanie

Zastosowanie ściernic jest uzależnione od kształtu, rozmiaru oraz materiału, z jakiego została wykonana. Przy pomocy ściernicy trzpieniowej możemy poddawać obróbce stal, żeliwo, ceramikę, tworzywa sztuczne, szkło, a także drewno. Oprócz tego, ściernice znajdują zastosowanie w branży spawalniczej do wygładzania spawów bądź przygotowania elementów do spawania. Dlatego, nikogo nie dziwi fakt, że ściernice trzpieniowe posiadają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przemyśle.

Ściernice w sklepie WPS

W sklepie WPS posiadamy ściernice trzpieniowe oraz ściernice z gwintem pod trzpień wykonane ze sprasowanej włókniny. W naszym asortymencie oferujemy ściernice o różnej średnicy i wielkości. Posiadamy ściernice zawierające tlenek glinu w drobnej, średniej, agresywnej oraz bardzo agresywnej gradacji. Ponadto, oferujemy również ściernice z węglikiem krzemu o drobnej i bardzo drobnej gradacji. Różnorodny wybór ściernic sprawia, że możemy dobrać odpowiednią ściernicę do obrabianej powierzchni. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą ściernic w sklepie WPS. W celu zakupu produktów, zachęcamy do kontaktu.